Menü

Kore DiziJapon DiziKendi KalemimdenKitap Yorumu Melankolik Masallar Mim Kore FilmJapon FilmKendi SesimdenAnime Günlük Mevzular Johnny Deep

Translate

28 Şubat 2016 Pazar

Mim #9: Kişisel Blog Yazarları Ne Düşünüyor?Sevgili Cafe Tigris, 1delinin günlükleri arkadaşımızın başlattığı mime beni de ortak etmiş. Kocaman teşekkür ediyorum. Bu mimi görmüş ve yapmak istemiştim, isabet oldu. Lafı fazla uzatmadan mime geçmek istiyorum.


1. Yakın çevrenizdeki insanlara blogunuzdan bahsediyor musunuz?

Yakın çevremden hiç kimse benim bir bloga sahip olduğumu bilmiyor. Söyleme gereği de duymuyorum açıkçası. (Mükemmel sesimle söylediğim şarkıları duysalar! Hayatta uğraşamam onlarala :p ) 
Geçenlerde bloglarla pek bir haşır neşir olan arkadaşım blogumu gösterip aynen şunları söyledi: "Şuna bak böyyyle simsiyah yapıyorlar bu blogları! Okunur mu bunlar böyle!" Bir anda kendi blogumu görmenin kısa süreli şokuyla "Onlar da öyle seviyorlarsa... belki... öyle seviyorlardır ya" diye gevelediğimi hatırlıyorum.

2. Neden blog yazıyorsunuz?

Balık hafızalı olduğum için, izlediğim dizi/filmleri ve okuduğum kitapları sürekli unutuyorum. Böyle bir blog açarsam kendim için faydalı olacağını düşündüm. Sonra paylaşma istediğim ağır bastı, belki de meraktı ağır basan... kendi yazdığım hikayeleri yayımlamaya başladım. Sonra şarkılar girdi derken hafızama yarar sağlasın diye başladığım iş buralara kadar vardı.

3. İlk yazınız ve son yazınız arasında nasıl bir fark var?

İlk zamanlarda yukarıda belirttiğim sebeplerden ötürü blogu yazdığımdan daha detaylı anlatmışım her şeyi. Şimdi biraz daha az detay veriyorum sanırım.

4. Blog yazmak normal yaşantınıza ne kattı?

Yeni arkadaşlarla tanıştım :) Sanırım en güzel yönü bu oldu. Bunun dışında yazabildiğimi fark ettim. Henüz yeterince iyi olmasa da (yeterince iyi olabileceğimiz hiç düşünmüyorum aslında) ortaya bir şeyler çıkarabileceğimi biliyorum artık. Sırf bunun için bile blog yazmaya devam edebilirim :)

5. Yakın arkadaşlarınıza blog yazmalarını önerir misiniz?

Eğer benim blog yazdığımdan haberler olsaydı kesinlikle önerirdim.

6. Hangi kaynaklardan ilham alıyorsunuz?

Belli bir şey söyleyemem aslında, yazmak istediğim şeyleri yazıyorum. Benim ilgimi çeken, hoşlandığım ya da hoşlanmadığım şeyler. 

7. Diğer blog sahipleriyle iyi iletişim kuruyor musunuz?

Sanırım kuruyorum :) Daha fazla paylaşım yaptığım arkadaşlarım var tabi. Ama genel olarak tüm blogger arkadaşlarımı seviyorum. Umarım bu arkadaşlar çok çok çok daha fazlalaşır.

8. Şikayetçi olduğunuz konular var mı?

Şikayet değil de istek diyelim. Aslında bununla ilgili bir yazı yazmıştım bir zaman önce.

Sadece takip edip diğer bloglarla hiç ilgilenmeyen arkadaşlar var. Ben kendi adıma elimden geldiğince takip ettiğim her bloga uğrayıp yorum bırakmaya çalışıyorum. Bazen birkaç gün giremediğim olsa da hepsine tek tek bakmaya çalışıyorum. Bu tabi ki zaman harcıyor ve benim zamanım da diğer tüm arkadaşlarım kadar değerli. Tüm bu çabama rağmen bazı blogger arkadaşlarımdan geri dönüş alamıyorum mesela ve bu yüzden kırılıyorum. Bu yüzden ben de onların bloglarına uğramamaya başlıyorum. Çok blog takip etmek gerçekten zor, arada kaçırdıklarımız oluyor muhakkak ama 5 yayın yapmışım 1 tanesine bile gelinmemişse ben de soğuyorum o vakit. Umarım biraz daha yorum için zaman ayırabiliriz.

Bunun dışında takip eden arkadaşların blogunu bazen bulamıyorum. Yorum yapılabilirse çok sevinirim.

Benden bu kadar sevgili Cafe Tigris'e tekrar teşekkür ediyorum ve... mimlediğim arkadaşlar >>>


Le Yan
Lady Witch
Kitap Kuşu
Ece Evren
Elif'in Galaksisi
Güzel ve Kültürlü
Anne Güncesi
Deeptone
Kore Fenomeni
Dağınık Anne
River
Gözde'nin Blog Günlüğü
Audrey
Gül Özdemir
Ümran Tuncer
Makyajla İlgili
Yağmur Tozu
Her Şeyden Konuşmalı
Bücürük ve Ben
Sessiz Kaldım
Merve'nin Evinden
Elif Deniz
İrem Yağızel
Zülal Garipkuş
Arsu
Rabia Nihal
Merve Canbaz
Elif Kara

Daha da uzatırdım ama yeterli sanırım yapmak isteyenler ve adını yazmadıklarım sizi de mimledim. Kolay gelsin :)74 yorum:

 1. Hahhahhahha bravo çok güzel olmuş ;)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :))) Beğendiğine sevindim canım, sayende yaptım ben de.

   Sil
 2. Ellerine sağlık Dream ^^ Birikmiş mimler arasında yerini aldı :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorma benim de çok birikti mimler :( Zamanın olursa yaparsın canım ısrar yok :))

   Sil
 3. Mimlenmisim kulaklarım çinladi:)) en kisa surede yazicam bide yeni yildan beklenti mimim var bakalim en kisa surede ikisinide yazicam;))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zamanın olduğunda yazarsın canım hiçç problem değil. :)

   Sil
 4. Buda çok güzel olmuş :) bence diğer bloggurlar ile çok güzel iletişim kuruyosun ;)) kalemine sağlık <3

  Gözde'nin Blog Günlüğü

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Çok teşekkürler canım, eğer zamanın olursa senden de bekliyorum.

   Sil
 5. Çok güzel bir mim bu :) Yanıtlarına da bayıldım. Dürüst olmak gerekirse takipleştiğim ve yayınlarına elimden geldiğimce yorum bıraktığım kişiler bana yorum yapmayınca ben de biraz bozuluyorum :D
  Mimlenmişim de, çok sevindim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hangimiz bozulmuyoruz ki :) Beğendiğine sevindim canım, zamanın olursa seninkini de okumak isterim.:)

   Sil
  2. Yanıtladım. Linki bırakıyorum:) http://kitapkusu.blogspot.com.tr/2016/02/mim-kisisel-blog-yazarlar-ne-dusunuyor.html

   Sil
 6. :))))simsiyah blog ha:)))? Takip ettiğimiz blogların hepsine yetişmek çok zor hatta imkansız bence dreamellacım, yani düşünsene kimisinin 800 ve 1000'e yakın takipçisi var, hepsine yorum bırakmak vs. olamaz yani..çok zor..onlar da takip edemiyorlar aslında yani ekliyorlar, bırakıyorlar, ben de beni ekleyeni ayıp olmasın diye ekliyorum ama ancak yorum yazanlara geri dönebiliyorum, bana yorum yazana mutlaka ama mutlaka ben de yorum yazıyorum...:) beni de mimlemişsin teşekkürler:) en kısa zamanda yaparım şu ara yine Irak ve petrol savaşı ile ilgili bir yazı var taslaklarda onu çeviriyorum bitsin...:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında ben de çok blog takip etmenin zorluğundan bahsetmiştim yazımda ve tabi ki anlayabiliyorum her yazıya yorum yapılamayacağını. Ancak senin de dediğin gibi yorum yaptığımız kişilerin bize geri dönmemesi beni kırıyor zaten. Ben zaman harcıyorum, her yayınına olmasa da (az önce hem fikir olduğumuz sebeplerden ötürü) en az 2-3 yayında bir yorum yapmaya çalışıyorum ama bir kere bile geri dönülmeyebiliyor. Benim anlatmak istediğim bu kişilerdi. Zamanın olursa ve yazarsan okumayı çok isterim ben de :)

   Sil
 7. Yaa ama çok güzel bir mim olmuş bu :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haydi bakalım senden de bekliyorum o zaman :)))

   Sil
 8. Ayyy...Benim kızım beni de mimlemiş.O zaman bu konuda soru sormadan yapamadığımı da bilirsin canım.Bunu devam ettirirken sıramı bekleyecekmiyim yoksa ilk fırsatta yapabilir miyim.Sorry ..Güzel sorular.Tam uzun uzun yazmalık.Teşekkürler Dream .Sevgiler canım:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İstediğin zaman yazabilirsin ablacım. Sen bu soruları yanıtlayıp aynı benimki gibi yayımlıyorsun ve istersen sen de birilerini mimliyorsun sonra onlar yazıyor.

   Sil
 9. Güzel mim komşu yalnız arkadaşın zahmet edip bir daha bakarsa bloguna deşifre olursun kesin :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şu an ikinci şoku yaşıyorum! Hiç düşünmedim ya ben bunu!!!! Ciddi ciddi hiç düşünmedim :) Hatırlamaz herhalde canım, umuyorum ki hatırlamaz :D Beni takip etmediğini biliyorum ama :D :D

   Sil
 10. Blogunun arkadaşın tarafından tesadüfen bulunması ilginçmiş :))
  Yaşasın blog arkadaşlığı :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorma ilginçten öte benim için korkunçtu :D Kesinlikle yaşasın blog arkadaşlığı :))

   Sil
 11. çok güzel hazırlamışssın kalemine sağlık canım ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğendiğine çok sevindim. Zamanın olursa seninkini de okumak isterim canım :)

   Sil
 12. ilk defa mimlendim çok sevindim :)yakında cevaplayacağım canım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merakla bekleyeceğim. İlk mimin olmasına ayrı sevindim :))

   Sil
 13. Dsk çok doğru demiş.Yalnız o nasıl bir tesadüf!!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :))Ben de görünce şok olmuştum gerçekten. İlgi alanlarımız benziyor bilmem öyle mi buldu. Neyse ki beğenmemiş olacak ki takip etmemiş :D

   Sil
 14. Ben de yapıcaam *w* Yalnız benim de blogum olduğunu yakın çevrem bilmiyor çünkü her zaman yazdığım şeylerin başkası tanıdık tarafından okuduğunu düşünmek beni ürkütmüştür. Sizlere de o kadar alıştım ki yabancı olarak görmüyorum vallahi. Bazenleri de aileden birisi veya çevredekiler bulacak diye ödüm kopuyor.. Umarım bulmazlar yoksa günlüğüm okunuyormuş gibi hissederim....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Ben de senin gibi düşünüyorum canım. Yani tanıdıklarıma okutma fikri pek soğuk geliyor bana şimdilik. Bakalım belki ileride.. Seninkini de okumayı çok isterim canım hatta mimledim bile seni :D

   Sil
  2. Çok teşekkür ederim :D

   Sil
 15. Dream çok teşekkür ederim. Mimi en kısa zamanda yazacağım :) Blog yazmaya devam!!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Merakla bekleyeceğim. Kolay gelsin canım.

   Sil
 16. 1. cevabındaki olayı okuyunca tüylerim diken diken oldu resmen :D Anlamamış en azından o kişi :D
  8. cevabında haklısın, kendi adıma düşündüğümde; dörtlük dörtlük bir takipçi değilim ama elimden geldiğince yazıları okuyup yorum yapmaya ya da en azından paylaşmaya çalışıyorum. Mesela yapılan yorumlara cevap alamamak da biraz rahatsız ediyor, soru sorulmuş olunsa bile cevap vermeyenler oluyor :D Değişik bir yapı onlarınki de sanırım :D
  Eline sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet bir de o yön var değil mi? Yaptığım yoruma cevap atmaya tenezzül etmeyen elit kesim :) Beğendiğine sevindim canım henüz yapmadıysan senin cevaplarını da okumak isterim. :)

   Sil
  2. Yorum bile yapmıştın ki canım, unutmuşsun :D çok blog takip edince unutuyor insan :D

   Sil
  3. :) Evet canım üzgünüm gerçekten unutuyorum bazen. Kusura bakma lütfen.

   Sil
 17. balık hafızalıya çok güldüm yaa :D hiç değilse güzel bir neden için açmışsın :) ve de bence o arkadaşın çok yanlış düşünüyor şahsen ben senin bloğuna bayılıyorum her yerde tatlı kuru kafalar falan çookk hoşş :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)) Şu an nasıl sevindim anlatamam. Ben blogumu çok seviyorum ve biraz burnu dikine giden biri olduğumdan da gelen eleştirilere azcık kulak tıkıyorum ne yalan söyleyeyim :) Senin olumlu yöndeki eleştirin beni çok mutlu etti, teşekkür ederim canım.

   Sil
 18. Dream şu an yazmaya başladığım mim :))) Sen ile birlikte üç oldu ki ;) Geliyor bekle :)))) Cevapların gayet iyi Dream!!!! ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olmuştur :) Ben de bakamadım mimlendiniz mi mimlenmediniz mi diye. Bakalım senden ne cevaplar gelecek :))

   Sil
 19. Merhaba, bence siyah bloglarda çok güzel oluyor. Sonuçta siyahın bir asaleti var. Cevaplarınızın hepsini okudum elinize sağlık :) Bloğunuzu Cafe Tigrisin mim etkinliğinde gördüm ve hemen geldim. Sizide sayfamda ağırlamaktan mutluluk duyarım :) sevgilerimle

  kurabiyecimiss.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir siyah sever daha beni çok mutlu ettin gerçekten :) Çok teşekkür ederim canım. Tabi ki blogunu ziyaret edeceğim. Sefalar getirdin. :)

   Sil
 20. Merhaba, bence siyah bloglarda çok güzel oluyor. Sonuçta siyahın bir asaleti var. Cevaplarınızın hepsini okudum elinize sağlık :) Bloğunuzu Cafe Tigrisin mim etkinliğinde gördüm ve hemen geldim. Sizide sayfamda ağırlamaktan mutluluk duyarım :) sevgilerimle

  kurabiyecimiss.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabi ki geleceğim sen de sefalar getirdin canım. Siyahı sevdiğine ayrıca sevindim :D

   Sil
 21. Boşver canım kim ne derse desin :) zevkler ve renkler tartışılmaz :))
  Ayrıca şunuda belirtmeliyim ki çok iyi bir blogger ve takipçisin ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çooook teşekkür ederim canım elimden geldiğince hem kendi bloguma hem desiz aarkadaşlarımın bloglarına zaman ayırmaya çalışıyorum. :)

   Sil
 22. Bu yakın çevrelere ne yapsak ta ulaşsak, facebook ta 240 arkadaşımdan sadece 40 ı beğendiğine göre yakın çevremin blog hakkında bir fikri yok neyse sizler varsınız :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben ulaşmasam daha iyi sanki :)) Siz varsınız işte ne güzel söyledin. Bana da yeter :))

   Sil
 23. :) teşekkür ederim canım zamanın olursa senin yazını da okumak isterim :)

  YanıtlaSil
 24. hafta içi yapacağım teşekkür ederim :-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zamanın olduğunda yazdıklarını okumak isterim canım :)

   Sil
 25. Ben bunu yapmıştım canım. Mi için teşekkürler.
  Blog tutmak aslında günlük yazmak gibi. Mahrem sanki kimse bilmesin İstiyorsunuz.
  Bende blogları vaktim olduğunca takip ediyorum. En azından hergun bir kaç yazıya bakmaya çalışıyorum...
  Sen çok iyisin bu konuda.yorum emeğe saygı bence...ok uyor ama okuduğumu bil istiyorum demek gibi buaralar bir sey...
  Hep burda kal dream iyi ki varsin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Çook teşekkür ederim canım ben okuyorum yaptığınız mimleri de bazen kim yaptı kim yapmadı karıştırıyorum kusura bakma canım. Sen de iyi ki varsın şu blogu açtığım için en çok da senin gibi dostları bulduğum için seviniyorum.

   Sil
 26. Çok teşekkürler, en kısa zamanda cevaplayacağım :) Not: Arka planın rengini çok beğeniyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yanıtladım http://fgofilmdizianime.blogspot.com.tr/2016/03/kisisel-blog-yazarlari-ne-dusunuyormim.html tekrardan teşekkürler :)

   Sil
  2. süper hemen bakacağım :) Ellerine sağlık canım.

   Sil
 27. Ne güzel bir mim olmuş bu. Şahane cevaplar. Nasıl bir pot kırmış arkadaşınız öyle. Bence çok farklı ve güzel bloğunuzun arka planı. Bir seçimin ya da tarzın herkeste beğeni yaratması elbette beklenemez ama herkesin zevkine saygı duymayı bir öğrenemedik gitti.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet benim için bir hayli kötü bir tesadüf oldu aslında :D Ben beğenmeyeni de anlayabiliyorum ama herkesin aynı olması da benim hoşuma gitmiyor. Benimki de böyle olsun ne yapalım :)

   Sil
 28. Çok güzel bur mim benimde arkadaşlarım bloğunun olduğunu bilmiyor ne gerek var söylemeye
  Yalnız arkadaşın nasıl pot kırmış öyle :)
  Bu mimi de üzerime alınayım :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Esracım çok sevinirim eğer yaparsan ve okumak isterim. Beğendiğine çok sevindim canım. :))

   Sil
 29. Çok güzel bir mim olmuş bende en kısa zaman da yapacağım davetin içinde çok teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğendiğin bir mimse ben de mutlu oldum :) Yazını bekleyeceğim, uygun bir zamanın olursa tabi :)

   Sil
 30. Aslında tüm blog sahiplerinin yapması gereken bir mim bu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım üzerine alınırsın o zaman sen de :)

   Sil
 31. Bu gece mimi yapmam lazım.Zira bu günlerde sağlık kontrollerim vardı.Geciktim.Bu çok yerinde ve soruların cevaplarında ise kendimiz hakkında objektif görüşleri öğrenme şansımız var.Güzel gidiyor,ablanız olarak yetişmem lazım.Bütün kızlarıma selam ve sevgiler.Tekrar teşekkürler Dream :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ablacım eğer zamanın yoksa hemen yapmasan da olur ne zaman müsait olursan o zaman yaparsın. Kendini sıkıştırma lütfen.

   Sil
 32. Dreamella'cığım, sakın kızma bak, yeni görüyorum bu yazını, artık güncel olarak bakıcağım bloguna. Ben de bugün yeni paylaşım yapacağım az sonra, 5. Dalga filmiyle ilgili yorumda bulunacağım.
  Onun dışında kendimi de mimlenmiş olarak sayıyorum ismim olmasa da ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Olur mu canım neden kızayım sana eğer yazarsan çok sevinirim. Bakayım bakalım neler yazmışsın :))

   Sil
 33. Derken Riv, Son Mohikan gibi geride kalıp, zaman gezgini gibi geçmişte okumadığı konuları gezmeye başlar.
  Dreaammm, şimdi hangi konudan başlasam bilemiyorum. Aklımda onlarca düşünce var ve hepsi de el ele tutuşmuş haydi halaya diyor. Öncelikle yeni blog teman ne tatlı olmuş öyle! Merve'nin emeklerine, ellerine, harcadığı vakte... Kısaca herşeyine sağlık olsun. Çok, ama çok beğendim! Bir diğeri Johnny Hazır, ama resmini sana atmaya çekiniyorum beni bir daha bloguna buyur etmeyeceksin diye. Asıl konuya dönersem, iyiki yazıyorsun, ve yazmayada devam ediyorsun. Ne iyi edipte açmışsın şu blogunu. Sevindim. ^^
  Mim içinde ayrıyetten çok teşekkür ederim. Gerçi epey bir gecikmeli oldu. Kusuruma bakmayasın. Yeni yeni aktif olup teker teker blogları gezdiğimden sırayla ancak vakit bulabildim. :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım seni yeniden gördüğüme çoook sevindim. Umarım artık daha sık görürüm seni blog aleminde :) Temamı ben de çok sevdim gerçekten, Mervecim çok uğraştı. Sen çok iyi çiziyorsun bence Rivcim eminim çok güzel olmuştur. Ben de blogu açtığım ve sizleri tanıdığım için çok mutluyum gerçekten. Yeni yeni yazılarını heyecanla bekliyorum canım mimi de zamanın olursa ve canım isterse yaparsın. Sıkma yani kendini :)

   Sil
 34. Güzel ve samimi bir yazı olmuş:) bilgisayardan girdiğimde takibe alicam sizi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biraz geç oldu ama çok teşekkür ederim ben de blogunuzu ziyaret edeceğim hemen.

   Sil
 35. şimdi takibe aldım sizi çok marjinal bir temanız var :)

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Tasarım : Merve Canbaz