Menü

Kore DiziJapon DiziKendi KalemimdenKitap Yorumu Melankolik Masallar Mim Kore FilmJapon FilmKendi SesimdenAnime Günlük Mevzular Johnny Deep

Translate

4 Aralık 2015 Cuma

AŞKIN GÖZÜ KÖRDÜR - The Relation of Face Mind And Love

İsimin hakkını veren film...
Aşkın gözü kör mü ki gerçekten?


Tae Pung Kang yetenekli ve dolayısıyla zengin bir mimardır. Bir gün yola çıkan minik köpek yüzünden trafik kazası geçirir.

Kaza yüzünden ise geçici ama tuhaf (!) bir görme problemi yaşar. Güzel olan insanları çirkin, çirkinleri ise çok güzel olarak görmeye başlar.Tam bu sırada bir hayvan dergisinde muhabir olarak çalışan So Jung Won ile karşılar. Bu problemi yüzünden de Jung Won'un yüzündeki kusurları görmez hatta ona "Tanrıça'm" der.So Jung Won'dan çok etkilenen Tae, ona gerçekten aşık olduğunu düşünür.Tanıştıktan sonra yalnızca bir gün geçirirler ve Jung Won, işi gereği 4 gün Çin'e gitmek zorunda kalır.

Oysaki sonunda kavuştuğunu düşündüğü hayal prensi ile işler sandığı gibi gitmeyecektir. Jung Won, Çin'den döner dönmez Tae Pung Kang'ı görmek ister ve bir kafede onu beklemeye başlar.

Tae Pung da çok heyecanlıdır hatta giderken bir demet çiçek almayı bile unutmaz. Ancak... kafeye vardığında tanrıçasını bir türlü göremez çünkü artık görüşü normale dönmüştür.Oysa ki, Jung Won karşısındadır.

Jung Won, kendini tanıtsa da ona inanmak istemez ve onu çirkin olduğunu söyleyerek aşağılar. 

Bunun üzerine çok üzülen Jung Won, Tae Pung'un iş verine gidip hesap sorar ancak Tae hala onu tanımadığını söylemektedir.

Jung Won, çaresiz Tae'den umudu kesip kendi yalnız ve sıkıcı hayatına geri döner ama bu uzun sürmeyecektir.

Tae aslında dış görünüşünü değil, Jung Won'un karakterini (ne klişe ama) sevdiğine karar verir veeee kızla barışıpğ evlenmeye ikna eder.

Onlar ermiş muradına....

Yok daha değil ^_^

Tam düğün günü, Tae'nin ölen nişanlısının kardeşi (aslında Tae'ye aşık) Jung Won'a, Tae'nin asılında ablasına aşık olduğunu, onu unutamadığından Jung Won'u yerine koymaya çalıştığını anlatınca gelin eteklerini topladığı gibi kaçar. (arkasından da gitmemiş herhalde)

Tam 1 yıl sonra...Bu kez Jung Won bir kaza yapar ve tıpkı Tae gibi tuhaf görme problemine yakalanır. Bu sırada Tae ile yeniden karşılaşırlar ama kız Tae gibi yapmaz, ona sarılır ve aaaaa gözleri düzeliverir. :p

ve ve ve sonunda anlaşılır ki Tae'nin yaptığı kaza aslında Jung Won'un köpeği yüzündendir.

Yeşilçam'ın dibine vurmuş bir filmdi. Uzun zamandır görüyordum ama bir türlü izleyememiştim, bugüneymiş kısmet. 

Ancak... ajusshinin o sevimli yüzü bile ancak bu puanı aldırır.

Puanım:


33 yorum:

 1. Benim sitede gözüme çarpan fakat fazla klişe olan bir film diye izlemediğim bir film iyi ki de izlememişim.ama senin eline,klavyene ve yüreğine sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet iyi ki izlememişsin. Çok kötüydü bana göre zorlama bir film olmuş yani, ben yaktım kendimi siz yakmayın :)

   Sil
 2. 3 dreamstar hee! Dream ne kurgu öyle yaa, dejavu :)
  Aşkın gözü kör mü bilmem, olabilir belki de :)
  Ambalaj güzel değilse içi merak edilir mi ki? Boşuna millet 'elektrik' demiyordur herhalde ;)
  Sadece iç güzellik diye yaklaşanlar bana inandırıcı gelmiyor! Palavra palavra palavraaa!
  Lie 2 me de görmüştüm bu zatı, çok sevimliydi, foto da yani hahahaha

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geçen izledim ben de film sıkıntısı çekerken. Onlara göre körmüş de bana köre kör falan değil yani kimse kusura bakmasın :D İlk kaç saniyeydi ya unuttum şimdi ilgisini çekemezsek bir insanın bir daha çok zormuş :D Şu fotodakini düşünsene hehe ciddi palavra, o içi güzel olanın muhakkak cebi de güzeldir :D

   Sil
  2. Yani bir yeri muhakkak güzel olması lazım başka türlü çekilir mi? allasen :)

   Sil
  3. Dream! nerdesin kaç gündür? Dağınık nazar değdirdi yaa!

   Sil
  4. :( bilgisayarımın ekranı kırıldı çok merak ettim sizi ama telefondan da giremedim umuyorum ki bu hafta sonu yapılacak ve geri döneceğim.

   Sil
 3. Ya o nasıl bir yeşil camdır ya keşke şimdide eski yeşil cam filmlerinden cekseler şimdiki türk dizilerinden daha iyi bence hele Kemal Sunal der susarım güzel bir yazı olmuş okurken çok keyif aldim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yeşil Çam'ın dibiydi gerçekten hehe. Ben de çok seviyorum eski Türk filmlerini, denk geldiğimde takılırım mutlaka.

   Sil
 4. Gerçekten okurken yesilcam canlandı gözümde. .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D Hepimiz aynı fikrideyiz desene. Ama bunlar fazla geride kaldı, bizim yeşilçam en azından 20-30 hatta daha fazla yıl önceydi :D

   Sil
 5. Ben burada yeniyim, puanlama 10 üzerinden mi oluyor? Jung Won'un köpeğine bayıldım. O ne güzellik öyle ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selamlar öncelikle hoş geldin, ben 5 üzerinden veriyorum :) Köpek çok sevimli gerçekten zaten filmde bir o sevimli :D

   Sil
 6. Konusu cok ilginc geldi bastan okurken, mutlaka izlemeliyim derken sonuna dogru "hmm..tamam ozaman, izlemiyeyim bari" demeye basladim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumlar çok etkiliyor değil mi insanı ama çok ciddiyim ki izleme :D

   Sil
 7. Hahahah yahu bu bizim Yeşilçam filmlerine benzedi, hani kafasını çarpar kör olur, tekrar araba çarpar gözü açılır,:)))))))aslında ilk başlangıç güzeldi yani güzeli çirkin görmesi, çirkini güzel görmesi sonra da o kızı çirkin diye aşağılaması ama sonrası olmamış bence:)))))teşekkürler tanıttığın için ama tabii ki, olmamış derken senin paylaşımın değil senaristi kasdediyorum:)))
  sevgilerimle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D Aynı aynı Yeşilçam'ı sollamış hatta. Fime eğlenceli olur umuduyla başlamıştım amma... ne yazık ki zaman kaybı çıktı :D Beğendiğin sevindim canım.

   Sil
 8. Nedense benim izleyesim geldi. Hep böyle oluyor bana, ters etki yaratıyor::) Sen anlatırken güldüm, filmdeki absürdlüğe hiç kayıtsız kalamam sanırım :) Çok keyifli bir anlatım olmuş. Kalemine kuvvet...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belli olmaz ben beğenemedim ama belki sen beğenirsin. Bakalım beğenecek misin, izlersen yorumunu beklerim :)

   Sil
 9. Komşu mimini yapmaya çalıştım :D Bir de http://yeter678.blogspot.com.tr/2015/12/kdrama-ve-filmler-mim.html mimledim seni hehe

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hemen bakacağım ve mimi de en kısa zamanda yapmaya çalışırım komşucum teşekkürler.

   Sil
 10. aşkın gözü kördür, aşk gönül işidir, aşk engel tanımaz... tamam uzatmayacağım.
  gerçekten bir yeşil çam tınısı vardı. ama senin kaleminin anlatımından nakşedilince, doğrusu film eğlenceli geldi. ne denli konusu bana hitap etmeyip dediğin gibi bir yeşilçam tınıları çalsa da.
  izlemeyi düşünüyor muyum? um... doğrusu hayır. fakat o kadar güzel ve keyifli anlatmışsın ki, okurken eğlendim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D Beğendiğine çok sevindim Riv'cim. Beğenemedim ben nedense dediğin gibi Yeşilçam'a çok benzeyen bir konu ve işlenişi var ancak bizim Yeşilçam kadar samimi değildi :)

   Sil
 11. Ben merak ettim yaa :D Eğlenceli bir film gibi geldi, sıkıntıdan patladığım günlerde izlemek için aklıma yazıyorum :D Kore Yeşilçam'ı nasıl görelim bi :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bakalım beğenecek misin :) İzlersen beklerim yorumunu.

   Sil
 12. Aşkın gözü kördür uzak durmalı:)

  YanıtlaSil
 13. Başta izlemeye karar verip sonradan vaz geçtim , gerçi şu aralar her türlü film önerisine açığım :D bu arada o namca Song Soung değil değil mi :D yoksa rough cuttaki eleman mı , güya hepsini tanıyorum :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rough Cut'u izlemedim ama evet o :) nasıl güzel mi o film? Ben pek beğenmedim bu filmini ama sen beğenir misin bilmem :)

   Sil
  2. rough cut'ı kim ki duk ve so ji sub için izledim , ben sevmiştim :D ama so ji'nin olduğu yapımlara çok ta objektif yorum yapabildiğim söylenemez:D

   Sil
  3. hehe ben de Kim Ki Duk'u çok severim izleyeyim o zaman seveceğimi düşünüyorum :) teşekkürler.

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Tasarım : Merve Canbaz