Menü

Kore DiziJapon DiziKendi KalemimdenKitap Yorumu Melankolik Masallar Mim Kore FilmJapon FilmKendi SesimdenAnime Günlük Mevzular Johnny Deep

Translate

3 Ekim 2015 Cumartesi

GREY- EL JAMES


Bir Elli Ton furyasıdır gidiyor, ne açmışız bu tarz kitaplara (sadece Türkiye değil tüm dünyada böyle) kafamı nereye çevirsem El James görüyorum :)

Eh, sürüden ayrılanı kurt kaparmış; sonunda ben de Grey'ime kavuştum ^_^

Bdsm tarzında okuduğum ilk seriydi Gri'nin Elli Tonu üçlemesi. Bu tarz kitaplar hakkında ön yargılı olabilirsiniz belki ama (diğer bdsm okuyanların yorumlarına dayanarak) çok ağır şeyler yoktu bence kitapta.

Okuyanlar bilirler saftirik kızımız Anastasya ve daha otuzlarındaki taş patron Grey arasında geçen garip bir aşk hikayesini anlatan bir seri Gri'nin Elli Tonu.

Tabi içerdiği cinsel içerik yönünden yaş sınırı olan bir seri. 

Daha önce okuduğum birçok kitapta olduğu gibi bu seriye de önce filmi izleyerek başladım. Filmi izleyip o asansör Grey'in yüzüne kapandığında, gecenin 3'ünde siparişlerini verip kitaplar bana ulaşana kadar da çatladım resmen :)


Bu arada El James Twilight'tan esinlenerek yazmış bu seriyi ancak okurken benim pek gözüme batmadı açıkçası ama sonradan düşününce bazı benzerliklerinin olduğunu gördüm.

Mesela;

* Grey'de Edward gibi kıza yaklaşıp yaklaşıp sonra "Hayır Anastasya, bana yaklaşma ben kötü adamım." gibi şeyler zırvalıyor :p (Sanki mümkün!)


* Christian ve Edward ikisi de evlatlık.

* İkisinde de kızların anne ve babaları ayrı yaşıyor.

* İkisinde de erkekler zenginliğin dibine vurmuş kızlar ise orta halli.

* Twilight'da Jacop, Grey de ise Jose saftirik kızlara aşık.* İki seride de kızlar salağın, sakarın, safın önce gideni ama erkekler onların en en en çok bu yönlerini seviyor.

gibi gibi gibi...

Serinin içeriğinden bahsedecek olursak;

Sakar şakir kızımız Anastasya, bir röportaj sırasında gördüğü Grey'le tanışıp çok etkilenir.Ahh ne tesadüf ki onca para, onca hatun arasında Grey'inde gönlü bu şakireye kayar. Ancakkk Grey'in özel zevkleri vardır :p

Ve tuhaf bir geçmişi...Anastasya ise bu işlerde daha toy...

Grey mi Anastasya'yı kendi istediği yola soktu yoksa Anna mı Grey'i ehlileştirdi okuyun görün o kadarını da :D

Gri'nin Elli Tonu, Karanlığın Elli Tonu ve Özgürlüğün Elli Tonu Anastasya'nın bakış açısıyla anlatılan kitaplardı.

El James, okurlarının isteğine dayanamayıp bir de Chiristian'ın gözüyle anlatmaya karar vermiş olanları ki bence çok iyi yapmış hehe Gerçi tüm seriyi anlatacakmış tek tek orası nasıl olur bilemem.

Henüz Grey'i okumadım, bana ulaşmasının heyecanıyla yazıyorum bu yazıyı. Kimi beğenmiş kimi gereksiz bulmuş bakalım okuyalım ben ne düşüneceğim. 

Aranızda okuyan varsa görüşlerini beklerim.

Ben kaçtım Chistiancım beni bekler :D 

Hımm... Henüz kitabı okumadığım için puan vermiyorum. Okuduktan sonra ekleme yaparım  :)

10 yorum:

 1. Bence yazar üç kitabı, Christian'ın ağzından bir kitapta toplamalıydı. :)) İyi okumalar...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öncelikle merhaba, yeni dostlar gördüğümde ne kadar mutlu oluyorum anlatamam. Sana ve herkese söyleyeyim "Kocaman Hoşgeldiniz" :)

   Ve yorumuna gelecek olursam sana kesinlikle katılıyorum, şu an kitabın yarısındayım ve atlayarak okuyorum. Böyle bir kitap bekleniyordu evet ama üç kitabı da Chistian'ın ağzından yazacak olması hoş olmamış dediğin gibi üçünü bir kitapta toplasaymış daha güzel olurmuş.

   Sil
  2. Hoşbuldum, merhabalar :)) Ben de yeni dostlar tanıdıkça mutlu oluyorum :))
   Ticari amaca hizmet sanırsam üç kitap olması ama yazar amacına ulaşıyor, çok satanlardan inmiyor :D

   Sil
  3. Ben de öyle düşünüyorum aslında, tek tek tüm kitapların çevrileceğini öğrendiğimde hayal kırıklığına uğradım. Ama yine de alıp okuyacak mıyım? Tabi ki :D
   Christian, Christian, Christian ne yalan söyleyeyim sevdim ben bu adamı hehe

   Sil
 2. Nereye gidersen git bütün marketlerde ya dvd ya da kitap, ne gri tonuymuş :) kitabını okumadım ama film desen izlemesi güç :) tek güzel şey bence Love Me Like You Do - Ellie Goulding soundtrack ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Aynen her yer elli ton. Tüm kitapları okuyup üstüne filmini de izleyenlerdenim ben de. Bir kere başlayınca kurtulamıyor insan illet gibi :D ve kesinlikle katılıyorum soundtracklar harikaydı "I Put a Spell on You" sonraa "Earned It" sonraa "Haunted" ve tabi "Crazy in Love" kaç kere dinledim ben de bilmiyorum gerçekten.

   Sil
 3. Aynen soundtracklar da olmasa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Onlar da olmasa en kötü Jamie'yi izlerdik biz de hehe napalım :D

   Sil
 4. İçimde bombokluğun elli tonu var. Sevdim bu sözü:)
  Kitabı okumadım filmide izlemedim.
  Ama bu kitap grey'in sahip oldugu bir sendrom vardı onuda anlatıyordu galiba.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet diğer kitapları Grey'in bakış açısından yazmış yani 3 kitabı tek kitapta toplasaymış iyiymiş de hepsini tek tek yeniden yazacakmış. Gereksiz olmuş bence sıra para için.

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Tasarım : Merve Canbaz