Menü

Kore DiziJapon DiziKendi KalemimdenKitap Yorumu Melankolik Masallar Mim Kore FilmJapon FilmKendi SesimdenAnime Günlük Mevzular Johnny Deep

Translate

8 Eylül 2015 Salı

L-DK/2014


Taa taaa taaa taaaa

Bir manga uyarlamasıyla daha karşınızdayım. 

Filmi yine tavsiye üzerine izledim ^_^ işte burada Josei Marmalade 

Çok çok sevimli bir aşk filmi, tam emin değilim ama sanırım mangası devam ediyor.

Ben çok beğendim, siz ne dersiniz?


Shuusei Kugayama, okulun en popüler öğrencisidir ve aşkını itiraf etme gafletinde bulunan zavallılara, "Ben yakışıklı bir ukala dümbeleğiyim." tavırlarını sergiler.Esas kızımız Aoi'nin arkadaşı Moe'de, Shuusei fanları arasından sıyrılıp -ne büyük hata- aşkını itiraf eder.Zavallı arkadaşının herkesin önünde küçük düşmesine sinirlenen Aoi, Shuusei ile konuşmak ister ama yanlışlıkla onu merdivenden düşürür.

Aoi, bacağı incinen Shuusei'yi evine kadar taşımak zorunda kalır ve böylece aynı apartmanda oturduklarını fark ederler.

-----------SPOİL-------------Taşımasına taşır da, Aoi'nin Shuusei'den kurtulması bu kadar çabuk olmayacaktır. Shuusei, her yerinin ağrıdığını öne sürerek Aoi'den yemek yapmasını ister, bu esnada yanlışlıkla Shuusei'nin dairesindeki yangın söndürme muslukları çalışınca her şey su altında kalır ^_^

Ev sahibi, odanın 2 haftadan önce hazır olamayacağını söylediğinde ise Shuusei'nin bir arkadaşına taşınması gerekir .  ...ki bu arkadaş Aoi'den başkası değildir. (Aoi'nin ailesi yurt dışında yaşar ancak Aoi Kore'de yaşamak istediğinden onlarla beraber gitmemiştir.)

Böylece aynı odayı kullanmaya başlarlar, ancak bu okuldan atılmak için bir neden olduğu için herkesten gizlerler.Aoi, önceleri Shuusei'den nefret etse de zamanla onun kötü biri olmadığını anlar.

Gün geçtikçe birbirlerine daha çok ısınırlar, özellikle aşkta deneyimsiz Aoi, Shuusei'nin rüzgarına çabuk kapılır.Shubu, Shubu'nun gösterip çekme ustalıkları da bunu perçinler tabi ^_^Shuusei'nin de duyguları karıştır; Aoi korkuyor diye elini tutar, onunla lunaparka gider ama... ne hissettiğine kendi de karar veremez.Tuhaf abisi, hangi nedenle bilinmez, Aoi'yi öptüğünde ise...


Bu uyuz sözleri romantik bulan bir ben değilim?
Değil mi?
Aoi'yi teselli eden yine Shuusei olur.Beraber gittikleri bir piknikte ortaya çıkan Satsuki ise işleri karıştırır. Satsuki, Shuusei'nin eski kız arkadaşıdır, yaklaşık 2 yıl önce ayrılmışlardır.Satsuki, Shuusei'yi ne tam anlamıyla sever ne de azad eder.  Ancak Shuusei'nin Aoi'ye karşı boş olmadığını anlayan Satsuki, Shuusei'nin doğum gününde son kozunu oynar.


Ne yapacaksın? haha
Shuusei geç vakit eve döndüğünde ise, Aoi'nin kendisi için hazırladığı masayla karşılaşır. Duygularından korkar ve evden ayrılmaya karar verir.

Aoi ona engel olmaya çalışır ve kendi hislerini itiraf eder ama Shuusei'den beklemediği bir cevap alır.
Aoi'nin gitmeyi çok istediği "Havai Fişek Festivali" gelir çatar.  Moe, zavallı arkadaşının yalnız kalmaması için, Aoi'ye ilgisi açıkça belli olan Sanjou'yu çağırır.
Sanjou, duygularını açıklasa da dileği gerçekleşen kişi o olmayacaktır...

Aoi!
Özür dilerim. Şu ana kadar olanlar için özür dilerim.
Ben birine aşık olacağım zaman duygularımı anlamayacağımız düşünmüştüm.
Ama öyle değilmiş.Sadece korkuyormuşum.
Şu an kalbim senin için atıyor.
Bu yüzden artık kaçmayacağım!
Ben...
Seni güldürmek istiyorum.
Direk sana bakmak istiyorum.
Lütfen kız arkadaşım ol!

Koca kafalı Shuusei, sonunda duygularını anlar ve Aoi'ye koşar. Tam yetişemeyecek dediğimiz sırada ise birbirlerini bulurlar.Onlar erdi muradına...

Darısı diğer filmlerdekilerin başına :p 

Paunım:
8 yorum:

 1. Koca kafalı Shuusei hahaha :D Çok samimi olmuş yazın :) Beğendiğine çok sevindimm :) Yorumum biraz geç oldu :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Sorun değil canım, zaten ben de yorumları geç görüyorum. (Yorum almaya alışkın olmadığımdan) Çok çok beğendim gerçekten, teşekkürler :)

   Sil
 2. Dorusunu istersen cok Japon dizi ve filimi izlemedim ama yazini okuyunca ilgimi cekti ve izledim iyiki yazini okudum emegine saglik boyle dizini aciklayici kisa ve ozne has sekilde anlatimin super onerin icin cok sagol

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Asılna bakarsan ben de çok fazla Japon dizisi izlememiştim :) Kore aşağı, Kore yukarı hehe. Ben de Josei Marmalade'ın sayfasında tanıtımını görüp izledim bu filmi. Zincirleme olduk yani :) darısı başka filmlere.

   Sil
 3. Japon dizilerinden ziyade hiç japon filmi izlemedim ama filmi anlatışın çok samimi olduğundan ilgimi çekti izleyeceğim ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok şirindi amaa :) eminim hoşuna gidecektir. Ben de Kore hastasıyım ama azcık azcık izlemeye başlarım Japon dizi-filmlerini de :)

   Sil
 4. LDK yi izlemiştim. Genelde Live Action sevemiyorum. Mangasını okumuştum sonra izlemek istedim. Ama filmine de bayılmıştım. Karakterler çok hoştu :) Hiç yapmacıklık sezmedim. Genelde Japon oyuncuları sevemiyorum ama bu gerçekten iyiydi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet bence de Japon film ve dizilerinde yapmacıklık çok ama bu film çok güzel gerçekten. Ben haaala bir manga bile okuyamadım :) Ama anime ve uyarlamaları izliyorum.

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Tasarım : Merve Canbaz