Menü

Kore DiziJapon DiziKendi KalemimdenKitap Yorumu Melankolik Masallar Mim Kore FilmJapon FilmKendi SesimdenAnime Günlük Mevzular Johnny Deep

Translate

7 Ekim 2015 Çarşamba

FLOVERS FOR ALGERNON


Güldüm, ağladım, sevindim, ağladım, mutlu oldum, ağladım, hayran oldum, ağladım...

Velhasılı ben yandım siz de yanın istedim ^_^

Yakın Mesafe Aşk'ı izledikten sonra Yamapi peşine düşünce gördüm bu diziyi. Önce pek ilgimi çekmese de -her zamanki gibi- sırf beğendiğim bir aktör oynuyor diye izlemeye başladım.

Ve anladım ki, iyi ki de başlamışım. 

Kesinlikle ve kesinlikle izleyin diyorum yakışıklılığı bir yana Yamapi'nin oyunculuğuna hayran oldum. İnsan bu kadar mı gerçekçi oynayabilir?

Tek kelimeyle süper. 

Ancak...

Dizinin henüz 7 bölümü Türkçe'ye çevrilmiş. Ve bir süredir de hareketlilik yok :( Ne yazık ki meraktan çatlayarak bekliyorum.


Gelelim konusuna...Dizimiz, 28 yaşında olsa da 6 yaşındaki bir çocuğun zekasına sahip olan Shiratori Sakuto'nun hikayesini anlatıyor.

Sakuto, problemli gençlere (şartlı tahliye edilmiş) iş imkanı sağlayan Rüya Çiçekçilik Servisi'nde çalışmaktadır.Annesi, onu istemediği için bir süre babasıyla yaşamış; babası hastalıktan ölmeden önce, Sakuto 15 yaşındayken, onu buraya getirmiştir.Bir gün çiçek teslimatı yaparken Haruka'nın dairesine yolları düşer. Haruka, Profesör Hachisuka Daigo'nun önderliğini yaptığı bir beyin hastalıkları araştırma merkezinde çalışmaktadır.

Beynin işlevsel gücünü arttıran bir ilaç üzerinde çalışan grubun Algernon adı verdikleri ilaç, bir fare üzerinde olumlu sonuçlar verir ve bu ilacı insanlar üzerinde denemek için birine ihtiyaçları vardır.Klinikten kaçan fare bir şekilde Sakuto'yu bulur ve bu fare sayesinde Sakuto Rio'yla tanışır. Rio, çok zengin bir kızdır ama hiç arkadaşı yoktur. Sakuto'yu bir güzel giydirip patiye götürür ve erkek arkadaşı rolü yaptırır. Tanışmaları böyle bir oyun yüzünden olsa da Rio, Sakuto'daki farklılığı bilerek ona karşı bir şeyler hisseder.

Bu sırada Sakuto'da olan farenin üzerindeki izleme cihazı vardır ve böylece Haruka, fareyi Saku'dan geri alır. Denek bulunamayınca Haruka, Saku'yu önerir.Sakuto'nun tek isteği zeki olup annesine kendini sevdirmek, babasına ise başardığını göstermektir.

Böylece Sakuto ameliyat olur, ilk zamanlarda bir fark gözlenemese de sonradan Saku fazlasıyla zeki olmaya başlar.

Bu arada aşık da olur...Ancak Sakuto bilgilendikçe, mutsuz olmaya başlar, etrafındakilerden uzaklaşır. Haruka ise Algernon'un ilaç sanayi başkanının kızındaki hastalığı tedavi etmek için yapıldığını ve Saku'nunda kobay olduğunu öğrenince klinikten ayrılır ve ilacı imha etmeye çalışır.

İlaç sanayi başkanının kızı ise Rio'dan başkası değildir.

Ancak bilmediği Profesörün başkanı da kandırdığıdır. İlaç Rio'nun hastalığını da tedavi etmek için yapılmamıştır.

Saku gittikçe zekileşirken, ilk denek fare ise bazı tuhaf belirtiler göstermeye başlar...

Puanım:

Aslında tamamını bitirmeden puan vermemem gerek belki ama bu dizinin kararımı değiştireceğini düşünmüyorum açıkçası. 

Ama olur da bitirdiğimde fikrim değişirse yazarım yeniden.

Keyifli seyirler...


9 yorum:

 1. Konusu bayağı ilginçmiş bence, başlayabilirim ama önce tüm bölümleri çevrilsin. Bölüm beklemeyi hiç sevmiyorum :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir de bana sor :( Çok çok güzel bir dizi ama gel gelelim bölümleri çevrilmiyor uzun zaman oldu :( Umarım en kısa zamanda tamamlarlar. Kesinlikle tavsiye ederim ama bitmeden başlama bence çatlıyorum resmen meraktan.

   Sil
 2. Suan bu diziyi izliyorum tüm bölümlerin gelmesini bekliyorum ondan sonra bitireceğim ama çok güzel bir dizi normalde japon dizileri çok yapmacık olur ama bu dizi çok güzel :) Blogunuz çok güzel :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selamlar çok teşekkürler beğendiğine çok sevindim :)
   Aynen katılıyorum bazı Japon dizilerindeki karakterler fazla yapmacık oluyor ama sanırım manga çevirisi falan oldukları için ama ben de o tarz dizileri sevmiyorum. Ben bu diziye başlayalı baya olmuştu aslında bitince yazarım post diyordum ama bitecek gibi değil sanki :( Umarım en kısa sürede çevirmeye devam ederler.

   Sil
 3. Ya ya ya ya ya ama bu çok güzel izlemem lazım olamaz *o* *o* *o* *o*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle çok güzel bir dizi amaaa haalaa haber yok çeviriden :(

   Sil
 4. ooo bu dramanı izləməliyəm çox maraqlı gəldi ;)

  YanıtlaSil
 5. amma unutmadan Yamapinin də izləməmdə səbəbi heeeeç "yoxdu" :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hehe evet hiç yok :D Gerçekten güzel bir dizi ama ne yazık ki haaalaa çeviri gözükmüyor :( umarım en kısa zamanda çevrilir ve merakım sona erer.

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Tasarım : Merve Canbaz